Dny evropského dědictví 2017 otevírají veřejnosti své brány

[ title]
Cheb nabízí například cenově zvýhodněné prohlídky krovů historických domů na náměstí nebo vstup na hrad zdarma. Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Jsou významnou kulturně poznávací společenskou akcí, která slouží k posílení historického povědomí v nejširších souvislostech se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. Nesoustředí se pouze na prohlášené historické památky, jako jsou hrady, paláce či katedrály, ale snaží se dosáhnout mnohem dále tak, aby byly zahrnuty i různé jiné objekty – národní parky, uhelné doly, rekonstrukce původních staveb, protiletadlové kryty, zříceniny, atd.

V objektech, které jsou běžně přístupné veřejnosti a je v nich vybíráno vstupné, může být vstup volný nebo je nabízen speciální program. Důraz je kladen také na zpřístupnění movitého kulturního dědictví. Dny evropského dědictví letos proběhnou ve dnech 9. až 17. září. Hostitelem národního zahájení je město Chrudim.

Cheb nabízí v rámci Dnů evropského dědictví návštěvu těchto památek: Chebský hrad, františkánský klášter, kostel sv. Mikuláše, Špalíček, kostel sv. Bartoloměje, kostel sv. Kláry, areál krajinné výstavy a historické krovy.

Unikátní chebské krovy

Unikátních krovy historických domů na náměstí můžete navštívit za zvýhodněnou cenu. Prohlídky se uskuteční ve dnech 16. a 17. září od 10.30 hodin. Vstupenka bude s 50% slevou.

Chebský hrad bude zdarma přístupný v neděli 17. září. Těšit se můžete například na vystoupení šermířské skupiny Breizh. Informovala Slávka Snížková, referentka památkové péče, Cheb.

(jv,karlovarskenovinky.cz & lh,turistickelisty.cz, foto město cheb)
Vydejte se za Kašpárky do Prachatic!

Vydejte se za Kašpárky do Prachatic!

20.5.2018 18:00:00

Kašpárek, či také Pimprle, příbuzný německého Hanswursta, anglického Punche, italského Pulcinelly a především vídeňského Kasperla, nesměl chybět od poloviny 19. století téměř v žádné loutkové hře...