Dobrovíz v náruči památkové péče aneb včera, dnes a kdyby

[ title]
Výstava ukazuje příklad vesnické památkové rezervace Dobrovíz a jejích proměn v posledních desetiletích, dokumentuje výsledky a pozitivní vliv památkové péče v plošně chráněných sídlech.

Výstavu připravil Národní památkový ústav, ÚOP středních Čech. Výsledky postupné obnovy obce Dobrovíze v blízkosti Prahy a především pozitivní vliv památkové ochrany projevující se v záchraně vzácných objektů před demolicemi a nevhodnými úpravami přináší výstava Jany Berkové a Markéty Hanzlíkové.

Návštěvníci mohou také srovnat proměny vzhledu usedlostí v uplynulých dvaceti letech s hypotetickými dopady návrhů stavebních úprav, které s ohledem na plošnou památkovou ochranu nebyly realizovány. Výstava byla připravena v roce 2015 k výročí 20 let vyhlášení vesnické památkové rezervace, je putovní a nyní je ke zhlédnutí právě v Národopisném muzeu Národního muzea.

Podle webu NM v Praze

(lh,turistickelisty.cz,foto NM)
Vydejte se za Kašpárky do Prachatic!

Vydejte se za Kašpárky do Prachatic!

20.5.2018 18:00:00

Kašpárek, či také Pimprle, příbuzný německého Hanswursta, anglického Punche, italského Pulcinelly a především vídeňského Kasperla, nesměl chybět od poloviny 19. století téměř v žádné loutkové hře...