Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí připomenou první republiku

[ title]
Do doby první republiky se můžete vrátit o prvním zářijovém víkendu 1. a 2. září na zámku ve Velkém Meziříčí. Město, místní muzeum, Česká asociace přátel vojenské historie a Vysočina Tourism pořádají Historické slavnosti  – 1. republika.

„V programu zajišťujeme dobovou módní přehlídku, například večerní nebo volnočasové módy, a vystoupení Melody Gentlemen. Ti mají vrepertoáru československé swingové evergreeny z30. a 40. let minulého století,“ prozradila Jana Caklová zVysočina Tourism, která se na akci organizačně spolupodílí a zajišťuje rozšíření programu v rámci přeshraničního projektu Památky žijí.

Program  dvoudenních  slavností  bude  nabitý,  přijede prezident    T.    G.   Masaryk,    charleston    zatančí  Spolek elegantních  dam,  vystoupí  kejklíři  Yufi,  svou  výzbroj  a výstroj předvede vojsko a představí se i siláci Bako a Zekon. Na nádvoří zámku čas zpříjemní stylová kavárna, dobový fotoateliér, otevřená bude půjčovna historických kol nebo střelnice.  Děti  se  můžou  těšit  v sobotu    na    divadlo Paravánek a na pohádku o Palečkovi a vneděli na divadlo eMILLIon a na představení Princezna se zlatou hvězdou.

Historické  slavnosti  ve  Velkém  Meziříčí  spolupořádá Vysočina Tourism za podpory projektu Památky žijí ATCZ31, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A  Rakousko –Česká  republika  2014 –2020.

 „Vysočina Tourism  je  jedním  z  partnerů  projektu,  jehož prostřednictvím do roku 2019 včetně podpoříme několikkulturních i společenských akcí na Vysočině a rozšíříme program na nejrůznějších památkách o zajímavé aktivity, které přitáhnou další návštěvníky,“ doplnil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák stím, že na 15. září připravuje jeho organizace Přehlídku automobilů našich pradědečků na Masarykově náměstí v Jihlavě a 28. října podpoří happening na havlíčkobrodském náměstí s názvem Rekonstrukce vyhlášení 1. republiky vNěmeckém Brodě.

Turistickelisty.cz informovala Mgr. Monika Brothánková, Vysočina Tourism, příspěvková organizace.


(lh,turistickelisty.cz,foto Vysočina Tourism)