Kokotské rybníky přivítají ochranáře

[ title]
Na společnou podzimní vycházku se vydají v sobotu 12.října rokycanští ochránci přírody a přidat se k nim mohou všichni, kdož mají rádi podzimní přírodu. Cílem této zajímavé přírodovědné vycházky budou Kokotské rybníky. Sraz všech zájemců je v 9.00 hodin před nádražím Českých drah v Rokycanech.

Trasa, jejíž délka by neměla překročit deset kilometrů, povede okolo Klabavské nádrže, dále pak po turistické značce ke Kokotským rybníkům a do Ejpovic na vlak. Vycházka je plánována jako celodenní, proto je s návratem počítáno kolem šestnácté hodiny. I přesto, že trasa povede převážně lesem, není vyloučeno ani pozorování nelesních druhů živočichů, především pak vodních ptáků na Klabavské nádrži.

„Doporučujeme vhodné oblečení a obuv, něco na opečení na ohni a drobný peníz na občerstvení a vlak. Věříme, že i tentokráte uvidíme zajímavé druhy živočichů, neboť navštívíme velice specifické prostředí. Vycházka bude doplněna informacemi o vyskytující se fauně, Českém svazu ochránců přírody i České společnosti ornitologické, neboť se akce koná v rámci festivalu ptactva," říká Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany.

Plzenskenovinky.cz informoval Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany.

(jv,plzenskenovinky.cz & Lh,turistickelisty.cz, foto:p.moulis)