Muzejní noc v Západočeské galerii

[ title]
Muzejní noc se koná v pátek 31. května od 15:30 do 23 hodin ve výstavní síni „13“, přednáškovém sálu a dvorku v Pražské 13, v prostoru U Zvonu, vstupním prostoru výstavní síně Masné krámy.

V pátek 31. května 2019 se brány Západočeské galerie v Plzni otevřenou v neobvyklých časech již po patnácté. S podtitulem „Umění v noci každý ocení" návštěvníky čeká bohatý program plný dětských dílen, soutěží, tvůrčích ateliérů, hudby, tance a filmu. Jednotlivé akce se odvíjejí od tématu výstavy Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století a na všechny platí VSTUP ZDARMA.

Začíná se už v 15:30 dětskou tvůrčí dílnou, po ní následuje v 16:30 loutkové představení. V lokalitě U Zvonu (místě stavby nové budovy galerie) zájemce čekají tvůrčí aktivity – chcete si zkusit vytvořit portrét, placku, či poskládat origami? Účastníci dále mají možnost navštívit jednotlivé ateliéry knihtisku, divadla, hudby a tance. V prostorách pokladny výstavní síně Masných krámů si můžete zasoutěžit o volné vstupenky na velkou připravovanou výstavu KUBIŠTA – FILLA. Plzeňská disputace, jejíž instalace v Masných krámech právě probíhá. Večerní program pak zakončí netradiční diskotéka Zdeňka Rabocha v přednáškovém sále.

Během Plzeňské muzejní noci 2019 je možné navštívit rovněž Západočeské muzeum, Galerii města Plzně, Galerii Jiřího Trnky, Galerii Ladislava Sutnara, Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí, Muzeum rodiny Škodů, Archiv města Plzně a Český rozhlas Plzeň.

Festival muzejních nocí pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR od roku 2005.

Turistickelisty.cz informovala Eva Reitspiesová, Public Relations, Západočeská galerie v Plzni, příspěvková organizace


(lh,turistickelisty.cz,foto ZČG)