Muzeum Českého ráje v Turnově zve na přednášky Putování za minerály III

[ title]
Od poloviny ledna pro vás v muzeu přichystali již třetí ročník cyklu geologicko-cestopisných přednášek s názvem Putování za minerály. Přednášky se budou řídit podobným modelem jako loni, avšak drobné změny jistě zaznamenáte. Ačkoliv název zůstává, první změnou je, že ne všechny přednášky se striktně budou týkat cest, jejichž primárním účelem byla návštěva mineralogických lokalit, sběr a nákup minerálů. Snahou je rozšířit náplň přednášek o další témata, například jedna z přednášek bude čistě o horách a jejich vývoji, další přednášky by se měly týkat těžby nerostných surovin nebo pískovcových skalních měst celého světa.

To samozřejmě neznamená, že jsou přednášky určené jen odborníkům a milovníkům geologie. Určitě si v nich najde své i prostý cestovatel, protože na mnoha fotografiích bude prezentována jak nádherná krajina, fauna a flóra, tak i kultura a především zážitky samotných cestovatelů.

Druhou zásadní změnou je, že přednášky nebudou již probíhat ve středu, ale pravidelně každé úterý od 17 hodin v Kamenářském domě, první proběhne 22. Ledna. Také letošní nabídka je více než zajímavá a země jako Madagaskar, Kongo, Rwanda, Španělsko nebo Jordánsko slibují poutavou podívanou doplněnou o mnoho zážitků.

Turistickelisty.cz informovala Marcela Beranová, Muzeum Českého ráje


(lh,turistickelisty.cz,foto archiv)