Muzeum regionu Valašsko zve na výstavu Kraslice a dřevořezba

[ title]
Výstava Kraslice a dřevořezba začne 10.března v 20.19 hodin na Zámku Vsetín. Výstava prezentuje tvorbu manželů Pařenicových z Dolní Bečvy. Celkově bude k zhlédnutí více než 300 kraslic.

Božena Pařenicová

Božena Pařenicová se věnuje zdobení kraslic asi 40 let. Na výstavě bude k vidění jednak její tvorba, a to slepičí, kachní, husí a dokonce i pštrosí vejce zdobené vyškrabováním, děrováním, plasticky voskem i kombinací těchto technik, jednak kraslice z její soukromé sbírky, mezi nimiž je mimo jiné i velikonoční vajíčko z Kanady.

Tyto kraslice budou doplněny o vajíčka ze sbírky vsetínského muzea, která jsou vyzdobena různými způsoby - vyškrabováním, batikováním, voskem, slámou, drátky, jezerní sítinou apod.

Výstava je doplněna o reliéfní i plastické dřevořezby manžela Boženy Pařenicové - Miloslava Pařenici.

Turistickelisty.cz informovala Mgr. Tereza Zbránková, Muzeum regionu Valašsko.


(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)


Velikonoční jarmark 2018 v Muzeu Cheb

Velikonoční jarmark 2018 v Muzeu Cheb

23.3.2018 12:00:00

V sobotu 24. března proběhne v prostorách Muzea Cheb již 19. Velikonoční jarmark. V muzejní expozici bude na návštěvníky čekat více než čtyřicet zastavení věnovaných tradičnímu řemeslu a rukodělné ...

Hrad Bítov s vůní Velikonoc

Hrad Bítov s vůní Velikonoc

23.3.2018 08:00:00

Návštěvníci hradu Bítova uvidí velikonočně vyzdobené interiéry hradu s prohlídkou ukončenou v hradní kuchyni, kde v sobotu a neděli 31. 3. a 1. 4. bude presentována příprava pokrmů staročeské kuchy...