Muzeum Vysočiny zve na přednášku Hrad Landštejn

[ title]
Přijměte pozvání do Telče, v prostorách obřadní síně zdejší radnice se v pondělí 19. března od 16:00 hodin uskuteční přednáška Mgr. Elišky Niederové, kastelánky hradu Landštejn s názvem Hrad Landštejn a jeho majitelé ve 13. až 20. století. Jste srdečně zváni!

Zříceniny hradu Landštejn se vypínají na vrcholu nad obcí Pomezí pod Landštejnem (Markl). Landštejn byl založen na neklidné česko-rakouské hranici na počátku 13.století. Dějiny Landštejna začínají po roce 1222, kdy zemřel moravský markrabí Vladislav a správy této části se ujal český král Přemysl Otakar I. Ve snaze zabezpečit zemské hranice budoval na sporných územích strážní hrady. Na zemské stezce přímo proti staršímu, snad stejnojmennému hradu rakouských pánů ze Zöbingenu, byl založen královský hrad Landštejn. Střežil nejen zemskou stezku, ale i část hranice mezi českými zeměmi a Rakouskem.

Turistickélisty.cz informovala Dana Oberreiterová, Muzeum Vysočiny Jihlava.

(lh,turistickelisty.cz,foto archiv)
Čerti a čertice a Vánoce na hradě

Čerti a čertice a Vánoce na hradě

12.12.2018 12:00:00

Ochutnejte atmosféru VÁNOČNÍ POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY. Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede živá čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj. Zažijete Vánoce na...