Pochod srdcem Vysočiny se blíží

[ title]
Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. společně s firmou MEDIN, a.s. chtějí navázat na tradiční květnový pochod Chiranská padesátka.  Pokus o obnovení tradice se koná v sobotu 19. května. Akce je jednou z mnoha, které chtějí zároveň připomenout významná výročí obou společností.

Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. si letos připomíná 80. výročí položení základního stavebního kamene. Podnik Chirana, který se v devadesátých letech transformoval v akciovou společnost MEDIN, se začal stavět o deset let později.

První ze společných událostí pořádaných k připomenutí těchto jubilejí  je Pochod srdcem Vysočiny, který se uskuteční v sobotu 19. května 2018 v Novém Městě na Moravě a okolí.  Akce je určená pro rodiny s dětmi a tomu bude přizpůsobena většina tras, které povedou Ochozou a okolím města. Připravena bude i padesátikilometrová trasa, která naváže na původní turistický pochod, jehož první ročník se uskutečnil v dubnu roku 1968. Start a cíl bude na parkovišti pod sjezdovkou na Harusáku.

Pro účastníky je připravený bohatý doprovodný program. Děti se naučí správně čistit zuby a pod dohledem studentky medicíny budou moci ošetřit medvěda. Sestřičky z dětského oddělení pro děti připravují zábavné soutěže. Pod Harusákem bude k vidění také práce kynologů, svůj preventivní stan postaví Besip.

Připraveny jsou trasy v délce 5, 10, 20 a pro statečné také 50 kilometrů. Start všech tras je pod sjezdovkou na Harusově kopci mezi 8 a 10 hodinou.  Zájemci o padesát kilometrů vyrazí v 6 hodin.
5 km – Obrázková stezka Ochozou – vhodné také pro kočárky
10 km – Novoměstský okruh I. – Harusův kopec, Bílá skála, Černá skála, Maršovice, koupaliště, Harusův kopec
20 km – Srdcem Vysočiny I. – Harusův kopec, Jiříkovice, Sykovec, Medlov, Podmedlovský mlýn, Pasecká skála, Studnice, Rokytno, Maršovice, koupaliště, Harusův kopec
50 km – Srdcem Vysočiny II. – Harusův kopec, Jiříkovice, Sykovec, Tři Studně, Fryšavský kopec, Žákova hora, Devět skal, Svratka, Karlštejn, Čtyři Palice, Milovy, Drátník, Samotín, Kadov, Pasecká skála, Medlov, Medlovské údolí, koupaliště, Harusův kopec

Výtěžek z pochodu podpoří činnost Nadačního fondu Nového Města. Zájemci také budou moci přispět do veřejné sbírky na vybavení  dětského oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě, jehož stavba bude dokončena na začátku roku 2019.

Turistickelisty.cz informovala Mgr. Tamara Pecková Homolová, tisková mluvčí, Nemocnice Nové Město na Moravě.


(lh,turistickelisty.cz,foto archiv)