Santiniho Zelená hora a barokní gotika

[ title]
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči pokračuje na podzim v roce 2017 v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Další přednáška Santiniho Zelená hora a barokní gotika se koná ve středu 13. září 2017 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči, náměstí Zachariáše z Hradce 2, vstup zdarma.

Proslulý poutní chrám sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře patří nepochybně k unikátům evropského baroka. Zasloužil se o to Santini harmonickým propojením gotických a barok­ních tvarů. Jaké další stavby "barokní gotiky" po Čechách najdeme? A v čem se od nich Santiniho díla liší? Na to se pokusí odpovědět přednáška Jakuba Bachtíka, kterou doplní prezentace 3D mode­lu tohoto poutního kostela.

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás pořádá telčské pracoviště Národního památkového ústavu již devátým rokem. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie.

Podle webu NPÚ

(lh,turistickelisty.cz,foto NPÚ)
Vydejte se za Kašpárky do Prachatic!

Vydejte se za Kašpárky do Prachatic!

20.5.2018 18:00:00

Kašpárek, či také Pimprle, příbuzný německého Hanswursta, anglického Punche, italského Pulcinelly a především vídeňského Kasperla, nesměl chybět od poloviny 19. století téměř v žádné loutkové hře...