Vsetín zahájí sezónu na Cyklostezce Bečva i gulášem

[ title]
Zahájení sezóny na Cyklostezce Bečva je již tradiční jarní akcí, která se letos uskuteční v sobotu 28. dubna. Pořadatelé pro tento rok připravili několik novinek, které jistě zaujmou všechny příznivce jízdy na kole.

„Vsetínská radnice se letos při organizaci akce spojila s okolními městy ležícími na řece Bečvě a společnou vyjížďku tak bude možné absolvovat nejen z tradičního místa – od splavu na Ohradě ve Vsetíně, ale také z Rožnova pod Radhoštěm nebo Valašského Meziříčí,“ přiblížil změny vsetínský místostarosta Tomáš Pifka.

V Rožnově se startuje v 8 hodin od mostu na Bučiskách, start ve Valašském Meziříčí je v 9 hodin od informačního centra na 2. nádvoří zámku Žerotínů. Ve Vsetíně se startuje v 10 hodin od restaurace U splavu na Ohradě. Z druhého směru cyklisté vyrazí v 10 hodin od Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích. Cíl je pro všechny stejný – sportovní areál v Halenkově.

V „cílové stanici“ je pro všechny účastníky, tedy nejen pro děti, připraven zábavní program, jehož součástí je ve 12 hodin losování tomboly o hodnotné ceny. Losovat se budou registrační kartičky, které účastníci obdrží na startu spolu s upomínkovým předmětem a oplatkem.

„Kartička v cíli slouží také jako poukaz na občerstvení zdarma, kterým bude výborný guláš,“ pozval všechny na pohodovou akci místostarosta Pifka. O program se v Halenkově postarají Alcedo, Český červený kříž a vsetínská městská policie, která bude na místě značit kola syntetickou DNA. Představí se také Policie ČR a BESIPs nejrůznějšími aktivitami z oblasti bezpečnosti jízdy na kole, k dispozici budou i koloběžky.

Pro ty, kteří se necítí na dlouhou trasu, je připraven cyklobus, a to z Valašského Meziříčí do Vsetína s odjezdem v 9.30 hodin. Také z Halenkova pojede po ukončení akce cyklobus do Vsetína, Val. Meziříčí a dle zájmu také do Rožnova p. R. Cyklobus po odjezdu z Halenkova počká na Vsetíně na cyklisty, kteří přijedou z Halenkova po cyklostezce.

Turistickelisty.cz informovala Mgr. Pavlína Roubíčková,tisková mluvčí,Městský úřad Vsetín.

(lh,turistickelisty.cz,foto město Vsetín)