Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve na romantické dostaveníčko

Na romantickou procházku parkem v doprovodu hraběnky a dalších členů šlechtického rodu Kinských se budou moci během prázdnin vydat návštěvníci zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Naplánovány jsou čtyři série. První z nich se uskuteční ve středu 15. července od 10:00, 11:00, 13:30 a 14:30 hodin.

Ilustrační foto

Netradiční kostýmovaná prohlídka nese název Dostaveníčko v zámeckém parku. V podstatě jde o hraný příběh zasazený do období konce 19. století, kdy zámek vlastnila a trvale zde pobývala rodina Kinských.

Zámecká zahrada

„Návštěvníci se atraktivní formou seznámí s historií parku i významnými dřevinami. Zároveň se dozví, jaké plány měli Kinští v daném období se zámeckým areálem i to, zda se jim je podařilo naplnit. Kromě historie a botaniky dostane prostor i romantika, a nebude tudíž chybět ani sbírka motýlů,“ přiblížila kurátorka akce Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.

Ilustrační foto

Dostaveníčko v zámeckém parku proběhne ve čtyřech termínech. První je ve středu 15. července, další budou následovat ve dvoutýdenních rozestupech 29. července, 12. srpna a 26. srpna. Začátky vycházek jsou vždy v 10:00, 11:00, 13:30, 14:30 hodin.

„V případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, bude akce zrušena nebo odložena na jiný termín. Doporučujeme sledovat naše stránky www.muzeumvalassko.cz nebo Facebook Muzeum regionu Valašsko,“ upozornila Mrštinová.

Turistickelisty.cz informoval Jiří Koňařík, Muzeum regionu Valašsko, p. o.


(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)


PF 2024

29.12.2023 11:15:15

Všem spolupracovníkům, čtenářům a dalším přátelům přeje v roce 2024 vše dobré, pevné zdraví a štěstí nebýt nikdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě za redakci webu TuristickeListy.cz autor ...