Zámek v Lešné provoní bylinky

[ title]
„Není bylina, která by na něco nebyla.“ Tak zní motto známé valašské bylinkářky Vandy Vrlové, která přijede v sobotu 20. června na besedu do zámku Lešná u ValašskéhoMeziříčí. Akce začíná od 16 hodin.

Rodačka z Valašského Meziříčí je známou propagátorkou pro Valašsko typických bylin a autorkou několika knih s touto tématikou. Na zámku Lešná povypráví o předkřesťanských svatojánských zvycích a bylinách, které se k nim vztahují. „Já osobně se na to moc těším. Kdo zná paní Vrlovou, tak ví, že to bude velmi příjemné setkání, na kterém se dozvíme spoustu zajímavostí o lidových tradicích a bylinkářství. Chtěla bych tímto všechny co nejsrdečněji pozvat,“ vzkázala kurátorka akce Barbora Sasáková z Muzea regionu Valašsko.

Ilustrační foto

Součástí besedy bude i „bylinková poradna“. „Pokud máte doma byliny, u kterých si nejste jisti názvem nebo léčivými účinky, přineste je s sebou a paní Vrlová vám ráda poradí,“ slíbila Sasáková.

Účastníci besedy mohou spojit návštěvu zámku Lešná s prohlídkou kvetoucího parku, historických interiérů či výstavy Barvený svět. Zámek je otevřen v pracovních dnech mimo pondělí od 9 do 16 hodin a o víkendu od 9 do 17 hodin. Park můžete navštívit denně od 8 do 18 hodin.

Turistickelisty.cz informoval Jiří Koňařík,Muzeum regionu Valašsko, p. o.

(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)