Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům

[ title]
Soubor lidových staveb Vysočina, především expoziční celek Veselý Kopec je místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Právě pro ně je  až do září připravena zajímavá nabídka.

V červnu až září Veselý Kopec patří rodinám, které si chtějí společně hrát a prožít příjemné chvíle v zajímavém prostředí expozice lidového stavitelství v přírodě. V prodejně upomínkových předmětů získáte dva různé herní plány, podle nichž můžete samostatně procházet mezi roubenými chaloupkami a hledat odpovědi na otázky, které vás dovedou k rozluštění tajenky a získání malé odměny. Tyto objevné výpravy můžete s dětmi podnikat kterýkoliv den od úterý do neděle v rámci běžné otevírací doby.

Herní plán získáte v prodejně upomínkových předmětů. Malou odměnu za vyluštěnou tajenku si můžete vyzvednout v pokladně.

"Věříme, že největší odměnou vám však bude společně strávený čas s vašimi dětmi," doufají organizátoři..

O víkendech máte navíc možnost sledovat při práci různé řemeslníky, dozvědět se od nich mnoho zajímavého, něco si vyzkoušet a odnést domů.  28. a 29. července  to bude Perníkářská dílna, pečení perníků tlačených do dřevěných forem s Alešem Vostřezem.


Podle webu NPÚ

(lh,turistickelisty.cz,foto NPÚ)