Ačkoliv jsou muzejní brány díky současné situaci veřejnosti uzavřeny, muzeum nespí!

[ title]
Nynější aktivity lze sledovat na třech facebookových profilech: Muzeum Vysočiny Jihlava, Muzejní přírodovědci Jihlava a Hrad Roštejn.Na těchto stránkách mohou naši příznivci nalézt různé zajímavosti a aktuality, ale také nahlédnout do minulosti.

- https://www.facebook.com/muzeumjihlava/

Etnografka PhDr. Dana Nováková přináší povídání na pokračování o blížících se velikonočních svátcích. Akad. mal. Martin Kos připravil pro návštěvníky facebooku tak trošku „oříšek“ – bude předkládat staré fotografie z Jihlavy a jejích zákoutí, a kdo bude chtít, může se pokusit dané místo určit. Po 5 dnech toto místo odtajní. a zveřejní současnou podobu hledané lokality.

Samozřejmě nechybí ani zajímavosti z Telče a Třeště, už teď si mohou zájemci přečíst text o restaurování souboru obrazů jezuitských generálů.

- https://www.facebook.com/muzejniprirodovedciji/

Nově vzniklé stránky přináší aktuální sledování probouzející se přírody a také „pohledy do minulosti“ – připomínky uskutečněných výstav. Detailně se těmto stránkám věnuje následná tisková zpráva RNDr. Kláry Bezděčkové, Ph.D.

- https://www.facebook.com/HradRostejn/

Na roštejnském i jihlavském facebooku jsou k vidění i zajímavosti z Roštejna, které připravila kastelánka hradu PhDr. Kateřina Rozinková.

Turistickelisty.cz informovala Dana Oberreiterová, Muzeum Vysočiny Jihlava


(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum Vysočiny Jihlava)