Hraběnka Kinsky otevře veřejnosti své soukromé zahrady

Hraběnka Thamara Kinsky opět po roce otevře své soukromé zahrady v Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Dny otevřených zahrad přinesou návštěvníkům bohatý doprovodný kulturní program, farmářské trhy, přednášky a prohlídky. Návštěvníci Zámku ve Žďáru nad Sázavou si budou moci o víkendu 28. a 29. 5. 2016 prohlédnout soukromé zahrady hraběnky Thamary Kinsky, které běžně nejsou veřejnosti přístupné. Jejich brány se otevřou v rámci víkendové akce pod názvem Dny otevřených zahrad denně od 10 do 18 hodin. Jde již o tradici, díky které jsou domácí zahrady, o které se rodina Kinsky bez pomoci profesionálních zahradníků sama celoročně stará, zpřístupněny veřejnosti.

Po dobu celého víkendu je pro návštěvníky zámku připraven nejen kulturní program. Farmářské trhy a hudební koncerty doplní také workshopy a přednášky, zaměřené na péči o rostliny, vazbu a design. Na své si přijdou i milovníci architektury a historie - čtyřikrát denně se budou moci zúčastnit prohlídkové trasy Po stopách Santiniho. Pro děti je připravena výstava hasičské techniky, jízda na koních a další doprovodný program.

Foto zahrady

„Dny otevřených zahrad“  jsou součástí letošního konceptu Čtvero ročních období. Ten je založen na celoroční nabídce aktivit, tedy i mimo turistickou sezónu. Každá akce festivalu má svůj osobitý charakter, svůj „svět“ a rozmanitost a program tedy osloví nejen obyvatele Žďáru nad Sázavou a přilehlého okolí. Cílem celoročního konceptu je jednotlivé sezónní akce rozvíjet, obohacovat a hlavně umožnit dalším partnerům a umělcům z tuzemska i zahraničí na akcích participovat.

O Zámku Žďár nad Sázavou

Historické centrum města Žďáru nad Sázavou se nachází v areálu bývalého areálu cisterciáckého kláštera ze 13. století, dnešního zámku v majetku rodiny Kinských. Rozsáhlý areál zahrnuje komplex konventních a hospodářských cisterciáckých budov, nachází se zde kostel Nanebevzetí P. Marie, nejstarší základní škola na Žďársku a základna místního hasičského sboru. Zámek v současnosti spojuje historii se současným uměním. Vedle pravidelných výstav a koncertů pro širokou veřejnost nabízí také umělcům rezidenční tvůrčí pobyty, které pravidelně vrcholí mezinárodním festivalem současného pohybového umění KoresponDance.

Turistickélisty.cz informoval Milan Deutsch,PR, Zámek Žďár nad Sázavou.


(lh,turistickelisty.cz, foto Zámek Žďár nad Sázavou)
PF 2024

29.12.2023 11:15:15

Všem spolupracovníkům, čtenářům a dalším přátelům přeje v roce 2024 vše dobré, pevné zdraví a štěstí nebýt nikdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě za redakci webu TuristickeListy.cz autor ...