Den evropského dědictví v Třeboni

[ title]
Dny evropského dědictví každý rok v září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek. V Třeboni připadají letos na sobotu 14. září a návštěvníci se mohou těšit na volný vstup do Domu Štěpánka Netolického, ale třeba také na mimořádné prohlídky letní trasy třeboňského zámku. Dům Štěpánka Netolického bude pro veřejnost zdarma přístupný od 10.00 do 12.00 a 13.00 do 17.00.

„Návštěvníci tak mají poslední možnost zhlédnout výstavu AnimaCZe po roce 89, která končí již tuto neděli,“ říká koordinátorka Lucie Kukačková. „V rámci doprovodného programu k výstavě budeme od 14.00 promítat pásmo animovaných filmů nazvané Nový druh: studenti dětem, které představí nové talenty české animace,“ doplňuje Kukačková. V 11.00, 13.00 a 15.00 se budou konat tradiční kostýmované prohlídky domu s Dorotou Lukšovou, manželkou Štěpánka Netolického.

Zámek v Třeboni

K akci se připojí i Státní zámek Třeboň a Schwarzenberská hrobka Domanín. Na zámku budou po celý den probíhat mimořádné prohlídky letní trasy C (konírna, psí kuchyně a kasematy) a návštěvníci mohou také využít reciproční vstupenku.

„Navštíví-li placenou prohlídku zámku či hrobky, vstup do druhého objektu mají zdarma, prokáží-li se platnou vstupenkou z téhož dne,“ vysvětluje kastelán Vít Pávek.  Akci doprovodí celodenní trh na Masarykově náměstí.

Turistickelisty.cz informovala MgA. Lucie Kukačková, koordinátorka v Domě Štěpánka Netolického

(lh,turistickelisty.cz,foto archiv)