Jubilejní Templářské slavnosti se blíží

Odpoledne plné zábavy s atmosférou středověku nabídne 10. ročník oblíbených Templářských slavností, který proběhne v sobotu 15. srpna na vsetínském zámku a hvězdárně.

Ilustrační foto

Tradiční akce Muzea regionu Valašsko i letos vsází na ověřený programový koncept, který už jednu celou dekádu láká davy návštěvníků z širokého okolí. Na prostranství před zámkem budou bojovat šermířské skupiny, zazní historická hudba, vystoupí kejklíři a chybět nebudou ani tradiční ukázky dávných řemesel. Pro děti budou připraveny rytířské aktivity, střelba z luku a spousta další zábavy. Zajímavý program vás čeká i na nedaleké hvězdárně.

O vaše chuťové se stejně jako loni postará vyhlášený mistr guláše Karel Jurčík, k dostání bude i spousta dalších dobrot k jídlu a pití. Slavnost na počest Templářských rytířů, kteří vsetínské panství spravovali na přelomu 13. a 14. století, si zkrátka budete moci užít všemi smysly.

Turistickelisty.cz informoval Jiří Koňařík, Muzeum regionu Valašsko, p. o.


(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)

PF 2024

29.12.2023 11:15:15

Všem spolupracovníkům, čtenářům a dalším přátelům přeje v roce 2024 vše dobré, pevné zdraví a štěstí nebýt nikdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě za redakci webu TuristickeListy.cz autor ...