Muzeum Vysočiny Jihlava zve na akci Muzeum na dlažbě

[ title]
Ani v letošním roce v Jihlavě nebude chybět listování letitými kronikami v podobě projektu Muzeum na dlažbě. Projekt určený všem, které lákají světla a stíny minulosti a kteří rádi objevují, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí stejnými ulicemi jako my.

Pravidelně po čtyři za sebou jdoucí soboty, počínaje 14. září, se zájemci v 15:30 sejdou na náměstí před budovou Muzea Vysočiny Jihlava. Následovat bude divadelní představení, pokaždé jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik, v podání studentů SUPŠ Helenín.

Postupně tak účastníci zhlédnou příběh středověký o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu, příběh renesanční o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu, příběh barokní o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi a příběh z věku páry o pomnících, zapomnících a tramvajové trati.

Po každém představení, jako již tradičně, bude následovat komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí provází Mgr. Silvie Čermáková.

Turistickelisty.cz informovala Dana Oberreiterová, Muzeum Vysočiny Jihlava


(lh,turistickelisty.cz,foto archiv)