Hurá do Plzně na veletrh cestovního ruchu s nápady, jak sportovat a provozovat turistiku

Tři dny plné zábavy, poznávání a soutěží, navíc s nabídkou informací obsažených v prospektech, v průvodcích i na mapách lákající na sportování a provozování turistiky ve všech podobách čekají návštěvníky ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech od čtvrtka 15. září až do 17. září 2022.

Dopoledne prvního veletržního dne plzeňského veletrhu sice ke sportovní hale příchozí návštěvníky spláchl průdký déšť, ale i přes nepřízeň počasí bylo před stánky krajů, měst, obcí i institucí a škol rušno.


TuristickéListy.cz byly na místě děje ...Veletrh cestovního ruchu ITEP se letos koná sice po šestnácté i když  Plzeňský kraj ho pořádá pravidelně už  od roku 2005. Jeho konání totiž přerušila na dva roky koronavirová pandemie. Nyní po této akci hladoví návštěvníci mají opět příležitost nasbírat patřičné písemné i obrazové informace na tradičním veletržním místě sportovní haly v Plzni na Slovanech.

ITEP odstartoval ve čtvrtek 15. září 2022 a až do soboty 17. září nabízí program v obou sportovních  halách. Prostor obsadila zhruba stovka vystavovatelů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Jak říkáme ...


„Máme zde hosty z Německa, Slovenska, ale i Rumunska. Nechybí naši tradiční čeští vystavovatelé, velké zastoupení má Ústecký a Jihočeský kraj, přijeli i vinaři z Moravy. Nakonec odpoledne odpoledne závěrečného dne bude patřit sousednímu Bavorsku,“ řekl Josef Kuželka vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

„Poutní stezky zažívají obrovský boom. My jsme na letošní veletrh proto připravili nejen zajímavé prezentace stezek, ale i speciální soutěž o ceny z limitované edice pouze pro tento veletrh. Je to např. Vintířova stezka, Zlatá stezka, Husova cesta, Křižíkova cesta nebo Svatojakubská poutní cesta. Speciální prezentaci na veletrhu bude mít i Stezka Českem, která je mezi Čechy velmi oblíbená," vyjmenovala  stezky, o kterých návštěvníci na veletrhu uslyší  Ilona Šnebergerová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje. 

Mottem letošního veletrhu ITEP se stala ikona, která je používaná pro ukazatel či navigaci. Tato ikona je rovněž součástí loga TURISTŮ RÁJ, což jsou webové stránky Plzeňského kraje věnující se cestování v regionu. Není tedy náhodou, že i hlavní cena v soutěži Itepácká poutní stezka je kruh ve tvaru této ikony s nápisem Turistů ráj. Velké nafukovací kruhy z této limitované edice jsou vidět po celém veletrhu, označují také stanoviště soutěžní stezky.

Veletržní  poutní stezku může na veletrhu ITEP totiž absolvovat každý návštěvník. Úspěšní absolventi této stezky mohou pak vyhrát nejen zmíněný nafukovací kruh z limitované edice Turistů ráj, ale i další ceny. 

To, že se regionální veletrh koná ve sportovní hale,  není vůbec náhoda. Plzeň je přeci městem sportu a plzeňské týmy učinkují v nejvyšších soutěžích žen i mužů v nejrůznějších druzích sportu.  Ligový sport první den veletrhu sice nebyl na velerhu k vidění, ale  k pozorování tu bylo třeba bojovné počínání juniorských judistek, které bojovaly na žíněnce velmi zdatně.   

Kompletní odborný i zábavný program veletrhu  najdete na stránkách www.itep-plzen.cz

Důležitou připomínkou, která vás zvedne alespoň v Plzni a okolí k návštěvě veletrhu,  je skutečnost, že vstup na veletrh je zdarma.

Návštěvní doba veletrhu
Čtvrtek 15. 9. 2022 od 10:00–18:00 hodin
Pátek 16. 9. 2022 od 10:00–18:00 hodin
Sobota 17. 9. 2022 od 10:00–17:00 hodin
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu přátelského  webu SportovníListy.cz zde. (Petr Skála s využitím tiskové zprávy na webu plzensky-kraj.cz pro TuristickéListy.cz a SportovniListy.cz , foto: Petr Skála)

PF 2024

29.12.2023 11:15:15

Všem spolupracovníkům, čtenářům a dalším přátelům přeje v roce 2024 vše dobré, pevné zdraví a štěstí nebýt nikdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě za redakci webu TuristickeListy.cz autor ...