Lákavá pozvánka na rakouské svahy hor přímo z Kitzbühelu

Na konci listopadu 2022 navštívili Prahu představitelé Kitzbühelu – pánové Christian Wörister, předseda představenstva společnosti Kitzbüheler Bergbahnen a Christoph Stökl, ředitel marketingu Turistického sdružení Kitzbüheler Alpen-Brixental. Ze dvou důvodů: jednak navštívili mimořádně úspěšný Festival Alpinismu Praha 2022 ve Slovanském domě, po Covidové pauze opět uspořádaný cestovní kanceláří Alpy, zastupující v Česku rakouský alpský spolek Alpenverrein a pak na setkání s novináři, při kterém  se hovořilo o novinkách  těsně před zahájením zimní turistické a lyžařské sezony 2022-2023 v Kitzbühelu.

Jak je na rakouských svazích zvykem, i pro nadcházející sezonu se podařilo připravit celou řadu novinek a zlepšení pro sportovce a návštěvníky. I přes nutná úsporná opatření nabízí středisko prvotřídní a příjemné lyžování. Hosté nezaznamenají jakýkoli ústup z komfortu a komplexnosti služeb. Z novinek možno uvést např. nový naváděcí systém na sjezdovkách - přehlednější, moderní a bez reklam. Do prodeje až do 8. prosince 2022 se dostala tzv. KitzSki Card, karta, umožňující kombinované, výhodné využití. Za nejlepší denní cenu lze lyžovat s využitím tzv. On-line slevy – čím dříve pořízené, tím výhodnější. Celá škála cenových balíčků je přichystána pro rodiny, či pro zvláštní akce, jako jsou např. Ladie´s Day, Men´s Day, nebo 60plus Skitag. Speciální zlevňující nabídky jsou připraveny také pro jednotlivé lokality, jako je Horn, Gaisberg, Ganslern, Wagstätt a BichlAlm.

V oblasti Kitzbühelu se nabízí výběr dalších možností - pro hosty s náročnějšími, popřípadě  specializovanými představami a ambicemi. Naleznou tu pravý ráj pro skialpinismus, pro zážitkové zimní túry, výlety „cross country“ na sněžnicích, ale i 3,3 km dlouhou dráhu pro zábavu na saních. V rakouských horských terénech nejsou zvláštností ani zimní pěší treky. Při takových příležitostech jsou oblíbené zastávky v domácích horských usedlostech s typickým místním občerstvením a možností vypůjčit si sáně k cestě zpět do údolí. Pravou specialitou je „ledová romantika“ – vesnice Alpeniglu. Je dostupná kabinovou lanovkou Hochbrixen a poskytuje romantiku, luxus i dobrodružství. Návštěvníci  si tu mohou  dát chladný drink v ledovém baru, prohlédnout si ledové rytiny, popř. za doprovodu průvodce se seznámit se zákulisím…

Představitelé destinace Kitzbühel zdůraznili, že sezona v jejich středisku probíhá nejen se snahou utržit co největší zisk, ale stejnou měrou s respektem k udržitelnosti, ekologii a nově – s ohledem na nečekanou energetickou situaci - také se zřetelem k úspornému provozu všech zařízení. Nicméně dostatek ubytovacích kapacit všech typů, bohatá infrastruktura pro volný čas návštěvníků, nabídka maximálně vycházející vstříc zájmům hostů (až po takové detaily, jako jsou trasy pro vozíčkáře), to jsou předpoklady k oprávněnému optimismu co do úspěšnosti zimní sezony. Jednou z mnoha letošních novinek je také záměr přivést hosty ještě mnohem blíže k domácím obyvatelům, k jejich způsobu života, zvykům, kultuře a společenskému životu. Významně se na tomto záměru bude podílet redakce lokálního periodika Kitzbüheler Anzeiger, která bude jedním z hlavních iniciátorů a zdrojů informací o aktivitách, tvořících základ tohoto záměru. Není pochyb: právě startující zimní sezona v Kitzbühelu je dobře připravena a zdejší nabídka je opravdu atraktivní.

Více na: www.kitzbuehel-alpen.com, nebo: www.brixental.com
    Ve spolupráci s Českou asociací  novinářů  a publicistů cestovního ruchu  

                                                                    (Miroslav Navara pro TuristickeListy.cz, foto: Petr Skála)    

PF 2024

29.12.2023 11:15:15

Všem spolupracovníkům, čtenářům a dalším přátelům přeje v roce 2024 vše dobré, pevné zdraví a štěstí nebýt nikdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě za redakci webu TuristickeListy.cz autor ...