Muzeum v přírodě Vysočina zve na výstavu Víte, že…

Muzeum v přírodě Vysočina připravilo výstavu, jejímž tématem je naplňování ochrany nemateriálního kulturního dědictví na úrovni Pardubického kraje. Výstavu návštěvníci naleznou na Veselém Kopci ve statku z Mokré Lhoty.

Foto z výstavy

Mohou se zde dozvědět více o jevech, které jsou do této chvíle zapsány na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Pardubického kraje. Zároveň připomíná, že některé tyto statkyjsou zapsané také na podobném seznamu České republiky (Masopustní obchůzky z Hlinecka, Východočeské loutkářství a Vodění jidáše) a dokonce i na Reprezentativním seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva organizace UNESCO (Masopustní obchůzky z Hlinecka, Východočeské loutkářství). Část výstavy představuje impulsy, které vedly k celosvětové i regionální ochraně nemateriálního kulturního dědictví. Další části výstavy se již věnují jednotlivým reprezentantům ze Seznamu Pardubického kraje.

Foto z výstavy

„Myslím si, že Pardubický kraj není veřejností vnímán jako region, který se také může pochlubit významným bohatstvím z oblasti tradiční lidové kultury.Naše nová expozice to chce napravit a ukázat, že i zdelidé udržují některé obyčeje nebo tradiční řemeslné postupy.“, upřesňuje autorka Ilona Vojancová.

Výstava s názvem Víte, že… bude na Veselém Kopci k vidění do konce letošní návštěvnické sezony – tedy do 31. října.

Turistickelisty.cz informovala PhDr. Ilona Vojancová, Muzeum v přírodě Vysočina


(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum v přírodě Vysočina)


PF 2024

29.12.2023 11:15:15

Všem spolupracovníkům, čtenářům a dalším přátelům přeje v roce 2024 vše dobré, pevné zdraví a štěstí nebýt nikdy v nesprávnou dobu na nesprávném místě za redakci webu TuristickeListy.cz autor ...