Město Polička zve na výstavu ŠÁRKA HROUZKOVÁ – VÝBĚR Z TVORBY 2008 – 2018

[ title]
Ve výstavních sálech poličského muzea se koná od 12. ledna 2019 ve 14.00 hodin výstava obrazů výtvarnice, pedagožky, členky Unie výtvarných umělců  pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3 Šárky Hrouzkové. K vidění budou díla za posledních deset let.

„Šárka Hrouzková začala s vlastní tvorbou v 80. letech minulého století. Je členkou Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor Výtvarná teorie, výchova a bohemistika,“ uvádí kurátorka výstavy MgA. Jana Vlčková.

Foto z výstavy

„Inspiraci k svým obrazům a materiálovým asamblážím čerpá z okolní krajiny a neopomíná ani své rodné Ostravsko. Dalším inspiračním zdrojem je období baroka, především tvorba Santiniho a poznatky z cest do Číny, Tibetu a Latinské Ameriky. Mezi umělci jí inspirovali a inspirují Karel Malich, Václav Boštík, Adriena Šimotová a Stanislav Kolíbal. V dílech této autorky nalézáme hlubokou empatii k živému i neživému světu,“ dodává.

Šárka Hrouzková v současné době žije a tvoří v Dolním Újezdu u Poličky, kde vede od roku 2000 úspěšné výtvarné studio pro žáky a studenty se zájmem o výtvarné umění. K výstavě je připraven speciální program, který žáky zavede mezi obrazy a prostřednictvím tvořivé aktivity rozvine jejich témata.


Turistickelisty.cz informovala Alena Zavoralová, Městské muzeum a galerie Polička

(lh,turistickelisty.cz,foto Městské muzeum a galerie Polička)