Muzeum Cheb zve na Muzejní noc 2018

[ title]
26. května 2018 proběhne v prostorách Muzea Cheb již XIV. ročník Festivalu muzejních nocí 2018. Tento fenomén patří řadu let k velmi atraktivnímu způsobu prezentace kulturního dědictví. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic a krátkodobých výstav také řadu doprovodných kulturních programů. Organizaci festivalu zajišťuje Asociace muzeí a galerií ČR spolu s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem.

Letošní chebská Muzejní noc s názvem „První republika…i tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti“ se ponese v duchu oslav 100. výročí založení našeho státu. Návštěvníci se budou moci přenést v čase a na vlastní kůži zažít prvorepublikovou atmosféru. Na slavnostním zahájení vystoupí taneční soubor Malika Lajla a od 20:30 bude mít ve Valdštejnské obrazárně premiéru film s Vlastou Burianem „U pokladny stál“ za symbolické vstupné 1 Kč.

Foto k akci

V expozici muzea bude pro návštěvníky přichystáno několik novinek, jako například dobový krejčovský salón, rodinné loutkové divadlo, prvorepubliková škola nebo hračky, se kterými si hrály děti před sto lety. Velkým lákadlem bude jistě možnost vyfotografovat se v dobovém ateliéru s doplňky ze začátku 20. století. Po celý večer budou mít návštěvníci možnost relaxovat v prvorepublikové kavárně u výborné kávy a poctivého domácího dezertu. Klid a pohodu všech zúčastněných budou střežit četníci z Habartova.


Podle webu muzea v Chebu

(lh,turistickelisty.cz,foto muzeum Cheb)