Zámek Lešná u Meziříčí vzdá hold myslivosti

[ title]
Sobotu 8. června by si měli výrazně poznačit do kalendáře všichni příslušníci cechu sv. Huberta nejen z našeho regionu. Tento den totiž proběhne na zámku Lešná u Valašského Meziříčí velkolepá akce s názvem Lovu zdar!, která nabídne bohatý program s mysliveckou tématikou a zároveň zahájí hlavní výstavu sezony Myslivost – minulost a současnost.Akce Lovu zdar! se uskuteční od 14 do 18 hod. ve vyhlášeném parku zámku Lešná a účastníci se mají opravdu na co těšit.

„Připravena je sokolnická show, přehlídka plemen loveckých psů a ukázka jejich práce, vábení různých druhů zvěře, vystoupení trubačů či myslivecká edukace. Dále to bude výstava loveckých trofejí Mysliveckého spolku Háj Lešná, ukázka trofejí nejsilnějšího srnce světa, setkání s fotografem Robertem Hlavicou a pro děti kvízová stezka parkem,“ vyjmenovala kurátorka akce i výstavy Květoslava Zemanová. Chybět samozřejmě nebude bohaté občerstvení, včetně loveckého menu.

Zahrada u zámku

Pokud se týká výstavy Myslivost – minulost a současnost, jak už napovídá její název, bude věnována myslivosti od dávné historie až po současnost.

„Návštěvník se seznámí s některými dnes již téměř zapomenutými způsoby honů a lovu zvěře, zajímavostmi z oblasti pytláctví, sokolnictvím i zvěří dnešní krajiny. K vidění budou i naprosto raritní trofeje srnců“ doplnila Zemanova. Výstava bude na zámku Lešná u Valašského Meziříčí k vidění do 27. října.

Turistickelisty.cz informoval Jiří Koňařík, Muzeum regionu Valašsko, p. o.


(lh,turistickelisty.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)